بهره وری پایین آب در صنایع غذایی کشور

 صنایع غذایی و آشامیدنی در رتبه دوم تعداد کارگاه های صنعتی فعال کشور قرار دارند و با مصرف سالانه 413 میلیون مترمکعب آب، رتبه سوم صنایع پر مصرف آب کشور را در اختیار دارد. جالب است که 62% از این مقدار آب تبدیل به فاضلاب صنعتی می شود و این به خوبی گویای میزان پایین بهره وری آب در صنعت غذایی و آشامیدنی کشور است.
متاسفانه از این مقدار فاضلاب تولیدی هم اکنون فقط 6/5% آن تصفیه بهداشتی و #باز_چرخانی می شود و مابقی در محیط رهاسازی و به علت اینکه اغلب حاوی بار آلی زیاد، درصد بالایی از نیترات، شوینده ها، سموم و مواد شیمیایی گند زدا و غیره اند، خطرات زیادی را در پی دارد.
 در شرایطی که کشور با کم آبی دست و پنجه نرم می کند ضروریست با ارتقاء فناوری های خط تولید، مصرف آب و در نتیجه تولید فاضلاب این صنعت را کاهش داد که البته این خود در طولانی مدت به کاهش هزینه های تامین آب و تصفیه فاضلاب و درنتیجه کاهش هزینه های تولید نیز کمک خواهد کرد.
بازچرخانی آب و استفاده مجدد از پساب در تاسیسات خنک کننده، شستشو، آبیاری فضای سبز نیز باید مد نظر باشد. استفاده مجدد از پساب بهداشتی صنایع غذایی به دلیل وجود مواد مغذی، نبود فلزات سنگین و عوامل بیماری زا، منبع ارزشمندی برای آبیاری محصولات کشاورزی است.
 البته بدیهی است که اجرای این راهکارها برای صاحبان کارگاه ها هزینه بر و فاقد جذابیت است از این رو  نیازمند ارائه حمایت های مالی، مشوق ها و تسهیلات لازم و نیز نظارت جدی تر سازمان های مسئول بر دفع بهداشتی فاضلاب صنایع است.
Related Posts
 بحران آب با شاخص های ریاضی و تعاریف ساده قابل تشخیص نیست.
✔️در حوزه مدیریت آب هیچ شاخصی برای تشخیص وضعیت به نام "بحران آب" تعریف نشده است. 🔻براساس شاخص فالكن مارك وضعيت آبی يك "منطقه" بر اساس سرانه آب تجديدپذير ساليانه عبارت ...
READ MORE
تأمین آب از دستگاه خودپرداز آب
تأمین آب از دستگاه خودپرداز آب در قم   تأمین آب از دستگاه خودپرداز آب در ایالت پنجاب پاکستان   تأمین آب از دستگاه خودپرداز آب در شهر انزلی   برای مشاهده تصاوبر بر روی لینکهای ...
READ MORE
خرده ‌چوب جايگزين مناسب چمن
کارشناسان همواره بر حذف چمن از فضای سبز کلانشهرها به دلیل مصرف بالای آب تاکید می کنند. برای دیدن فیلم اینجا کلیک نمایید.
READ MORE
کاهش پسماند غذا= کاهش مصرف آب
70 درصد آب در جهان برای کشاورزی و تولید #غذا برداشت می شود اما یک سوم غذای تولید شده در چرخه توزیع و مصرف مواد غذایی از بین می رود
READ MORE
 بحران آب با شاخص های ریاضی و تعاریف
گرمایش جهانی از اواسط قرن نوزدهم تاکنون
تأمین آب از دستگاه خودپرداز آب
با صرفه‌جويي در «آب مجازي» مي‌توان ذخاير و
خرده ‌چوب جايگزين مناسب چمن
سهم قاره های مختلف در منابع آب شیرین
کاهش پسماند غذا= کاهش مصرف آب
چرا باران های پاییزی خشکسالی ایران را جبران
ابزار نشان دهنده مصرف و قیمت آب
اینفوگراف آب بدون درآمد
By | ۱۳۹۷-۸-۱۹ ۱۴:۰۵:۲۰ +۰۰:۰۰ آبان ۱۹ام, ۱۳۹۷|اخبار فضای مجازی|