هند چگونه بر بحران آب غلبه می کند

🔻به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، جدیدترین گزارش‌ها حاکی از آن است که حدود ۶۰۰ میلیون نفر از مردم هند با کمبود شدید آب مواجه هستند، به گونه‌ای که هر سال ۲۰۰ هزار نفر به دلیل دسترسی نداشتن به آب سالم جان خود را از دست می‌دهند.
🔻بحران آب هندوستان از چه چیزی نشات گرفته است؟
سوء مدیریت منابع آب در طول چندین دهه گذشته و عدم آگاهی کافی درباره اهمیت منابع آب باعث شده است تا این کشور با وجود برخورداری از هفت رودخانه پرآب و باران‌های موسمی با کمبود شدید آب آشامیدنی مواجه شود. از دیگر علل کمبود آب شرب، تغییر آب و هوا و استفاده از روش‌های نامطلوب کشاورزی در سراسر هندوستان است. از این موارد گذشته تصفیه نادرست فاضلاب ناشی از منابع داخلی و صنعتی باعث آلودگی آب زیرزمینی شده و این امر سلامتی افرادی که زندگی آنها به آب زیرزمینی متکی است، با خطر مواجه کرده است.
🔻افزایش آگاهی، اولویت دولت هند برای غلبه بر  بحران کم آبی
با وجود بحران شدید آب می‌توان گفت که هندوستان یکی از کشورهایی است که در مقایسه با گذشته در  مدیریت منابع آب موفق عمل کرده است. دولت هند مهم‌ترین برنامه خود را برای مدیریت آب، افزایش آگاهی همگانی نسبت به این معضل قرار داده است. کمبود آب تنها مشکل کشاورزان نبوده، بلکه زندگی روزمره مردم و فعالیت صنایع را هم تحت تأثیر قرار داده است. به گفته مقامات دولتی هند، همه افراد باید بدانند که حجم زیاد آب‌هایی که هر سال در فصل باران‌های موسمی بر این سرزمین فرود می‌آید، به معنای منابع آبی کافی برای زندگی و کشاورزی نیست و همه باید درکنار یکدیگر این بحران را مدیریت کنند.
 🔻راهکارهای هند برای مدیریت بحران آب
این کشور با بهره‌گیری از مدیریت پوشش گیاهی، ذخایر آبی زیرزمینی، مناطق شهری و مدیریت آموزش و بهداشت خود، توانسته موفقیت‌هایی را در این راه تجربه کند. همچنین یکی از راهکارهای چشمگیر هندوستان، توجه به ذخایر آب زیرزمینی و نظارت بر حفر چاه‌ها در روستاها و شهرهای کوچک است به صورتی که از سال ۲۰۰۶ تاکنون، دولت هند حفر چاه و بهره‌برداری از ذخایر آبی را محدود کرده است. تمرکز به مسائل آموزشی و بهداشتی نیز باعث افزایش صرفه‌جویی شهروندان هندی در مدیریت مصرف آب شده است، تا جایی که منطقه گجرات که صنعتی‌ترین منطقه در کشور هند محسوب می‌شود، یکی از موفق‌ترین نمونه‌های تخصیص آب بین شهروندان و کشاورزان به شیوه استاندارد است.
Related Posts
تولید نهال مقاوم به خشکسالی در نی ریز
برای دیدن فیلم اینجا کلیک نمایید.
READ MORE
بررسي وضعيت آبي كشورهاي آسيايي بر اساس شاخص‌هاي بين‌المللي
بر اساس شاخص فالكن‌ مارك  ايران در وضعيت بحراني و بر اساس شاخص سازمان ملل در وضعيت بحران شديد قرار دارد. گزارش كامل مركز پژوهش‌هاي مجلس:https://t.me/WaterOnline/7290
READ MORE
مناظره علمی “آب ژرف؛ از رویا تا واقعیت”
دکتر هدایت فهمی(معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو)، عباس دهقان(پژوهشگر اقتصاد کشاورزی)، دکتر محمد شاهدی(معاون پژوهشی فرهنگستان علوم)   برای شنیدن فایل صوتی اینجا کلیک نمایید.
READ MORE
طراحی متفاوت سرویس های بهداشتی
به همین سادگی و با طراحی متفاوت سرویس های بهداشتی می توان به کاهش مصرف آب شرب کمک کرد.
READ MORE
صرفه جویی در مصرف آب در روسیه
برای مشاهده فیلم اینجا کلیک نمایید.
READ MORE
بیانیه نشست تخصصی پیرامون “کارگروه ملی سازگاری با کم آبی”
بیانیه نشست تخصصی پیرامون “کارگروه ملی سازگاری با کم آبی” برای دانلود بیانیه اینجا کلیک نمایید.
READ MORE
استارت‌آپ در هلند
 این‌استارت‌آپ با‌یک‌حالت چرخه‌مجدد که هر قطره آب را ۷ بار بازیافت‌کرده و به‌طور چشمگیری از هدر‌رفتن آن جلوگیری‌می‌کند، دوش الکترونیکی خود را معرفی‌کرده‌است. ✅ مدیر بازاریابی همولز می‌گوید که شرکت بودجه‌ای معادل ...
READ MORE
چرا باران های پاییزی خشکسالی ایران را جبران
تولید نهال مقاوم به خشکسالی در نی ریز
بررسي وضعيت آبي كشورهاي آسيايي بر اساس شاخص‌هاي
مناظره علمی “آب ژرف؛ از رویا تا واقعیت”
طراحی متفاوت سرویس های بهداشتی
صرفه جویی در مصرف آب در روسیه
استفاده از شن و جایگزینی آن به جای
بیانیه نشست تخصصی پیرامون “کارگروه ملی سازگاری با
پهنه بندی خشکسالی در سطح استان ها
استارت‌آپ در هلند
By | ۱۳۹۷-۸-۱۹ ۱۳:۴۰:۲۴ +۰۰:۰۰ آبان ۱۹ام, ۱۳۹۷|اخبار فضای مجازی|