سردوش های کم مصرف

سردوش های کم مصرف ۱۳۹۷-۷-۱۴ ۱۲:۰۵:۵۶ +۰۰:۰۰

سردوش های کم مصرف (اختلاط آب و هوا):   

حدود30 درصد از كل مصارف خانگي را مصارف حمام تشكيل مي‌دهد. مقدار دبي مصرفي در سَردوش‌ها، بستگي به خصوصيات رفتاري فرد، شدت جريان و مدت زمان دوش گرفتن وتكرارآن دارد. سَردوش‌هاي معمولي، آبي بيشتر از نياز واقعي مصرف‌كننده را ارائه مي‌دهند.

مدت زمان طولاني استحمام، زيادبودن تواتر آن و نيز بالابودن شدت جريان خروجي دوش ها باعث مصرف آب بيشتري دراين بخش مي گردد. محاسبات زير با احتساب يك بار دوش در روز به مدت 10 دقيقه انجام گرفته است.

كاهش شدت جريان مصرفي بدون اينكه تأثيري در كارآيي سيستم داشته باشد يكي از راهكارهاي كاهش مصرف آب مي باشد. به اين منظور مي توان از دوش هاي كم مصرف و يا نصب محدودكننده هاي جريان در روي خط ورودي سود جست.

در سَردوش كم مصرف، با استفاده از يك اُريفيس داخلي مي‌توان جريان مصرفي را به حدود 6 ليتر در دقيقه كاهش داد. اين سَردوش ها با اختلاط هوا وآب، ظاهراً شدت جريان بالايي را ايجاد مي‌كنند. بدين صورت كه هوا را از داخل روزنه ها مكيده و با استفاده از خاصيت كمپرسور، هوا را با فشار به جريان آب وارد مي‌كنند به طوري كه سطح پاشش و كيفيت خيس‌شدگي باتوجه به اسپري كردن افزايش مي‌يابد.

سردوش های معمولی عموما تا از 13 تا 18 لیتر دردقیقه خروجی دارند که امروزه با تولید سردوش های اختلاط آب و هوا این رقم 6 تا 9 لیتر در دقیقه کاهش یافته است بدون اینکه در امر استحمام مشکل خاصی را بوجود آورد حتی بدلیل قابلیت ترکیب آب و هوا موجب بهبودی و رضایتمندی مشترک در ساختمان های مرتفع و طبقات میشود.